Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-12-20

Okna plastikowe czy drewniane ?

 Okna plastikowe

Niska cena, wysoka odporność na czynniki atmosferyczne, brak konieczności odnawiania i możliwość wybrania prawie dowolnego kształtu i koloru sprawia, że okna pcv od lat mają ogromną ilość zwolenników. Ponadto okna pcv są łatwe w utrzymaniu, nie wypaczają się i nie wymagają jakichkolwiek konserwacji, z wyjątkiem okuć, które należy co jakiś czas oczyścić i nasmarować. Okna pcv są lekkie i mogą być wyposażone w funkcję antywłamaniową.

Głównym minusem okien pcv jest to, że musimy je wymienić gdy ulegną zniszczeniu na nowe. Ponadto okna pcv mogą ulec odbarwieniu w przypadku długotrwałego oddziaływania wysokich temperatur.

 

Okna drewniane

Estetyka okien drewnianych od zawsze była niepowtarzalna, okna te ze względu na naturalność i estetykę mają grono zwolenników. Okna zachowują widok słoi pomimo lakierowania i malowania. Profile w oknach drewnianych charakteryzują się dużą sztywnością dzięki czemu mogą być zastosowane przy dużych przeszkleniach. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym do produkcji okien drewnianych, okna te są w mniejszym stopniu narażone na niekorzystne oddziaływanie wilgoci, grzybów i pleśni niż było to kilkanaście lat temu, jednak muszą być poddawane regularnym konserwacjom, najlepiej przed latem i zimą. Ponadto raz na kilka raz okna drewniane powinny być poddane renowacji. Głównym minusem okien drewnianych jest ich cena, okna te są zazwyczaj dwa razy droższe niż okna pcv. Termin produkcji okien drewnianych jest zazwyczaj dłuższy niż tych wykonanych z pcv.

 

Znając plusy i minusy jednych i drugich oraz własne oczekiwania co do wyglądu, funkcjonalności i ceny stolarki okiennej możemy podjąć decyzję, które okna są dla nas lepsze, plastikowe czy drewniane.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixelpixel