Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna okrągłe

Okno okrągłe pozwala łatwo i efektownie doświetlić pomieszczenie - umiejscowione obok drzwi wejściowych, czy na poddaszu, zawsze daje wyjątkowy efekt wizualny.Coraz bardziej popularnym rodzajem instalacji okiennych, na które decyduje się rosnąca liczba klientów, są okna okrągłe. Dlatego zdecydowaliśmy się na stałe rozszerzanie naszej oferty w tym obszarze.


W projektach współczesnych domów często pojawiają się okna o niestandardowych wymiarach i kształcie. Zdobią one nie tylko reprezentacyjne pomieszczenia, ale też hole, gabinety czy sypialnie - jako duże przeszklenia ścian, naświetla nad standardowymi oknami prostokątnymi lub jako dodatkowe, nieotwierane okna w pomieszczeniu. Okna o niewielkiej powierzchni w kształcie trójkąta, pięciokąta (np. otwartej koperty) lub półkola stosuje się przeważnie do doświetlania pomieszczeń na poddaszu. Montuje się je wtedy w ścianach szczytowych albo lukarnach.

Również wykonujemy okna okrągłe jednoskrzydłowe (U), okna dzielone w poziomie z jednym skrzydłem uchylnym (U+FIX), okna dzielone w pionie z jednym (FIX+R) lub dwoma (R+R) skrzydłami otwieranymi.

Większość nietypowych okien można już dzisiaj bez problemów zamówić, i to razem z fachowym montażem. Coraz łatwiej też znaleźć wykonawców mających doświadczenie w wykonywaniu konstrukcji umożliwiających ich wbudowanie.

Okna o nietypowym kształcie wykonywane są na zamówienie. Mogą być drewniane, plastikowe, aluminiowe, a także stalowe. To, czy projekt okien da się zrealizować, zależy od rodzaju profilu, a także możliwości konkretnej wytwórni. Konstruując takie okna, producenci muszą bowiem brać pod uwagę:
Stosownie do swojej nazwy, system VEKA Perfectline to perfekcja w każdym calu, także w wewnętrznej konstrukcji profila. Szerokość 70 mm oraz pięć komór zapewniają optymalne właściwości użytkowe - wysoką izolacyjność termiczną, idealną ochronę przed hałasem, gwarantowaną stabilność okien przez cały okres ich użytkowania. Nowa konstrukcja osi wrębu okuciowego 13 mm, to dostosowanie systemu do rosnących wymagań rynku. Pozwala na zamontowanie okuć nowej generacji, zapewniających wyższy standard bezpieczeństwa.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixelpixel