Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ceny okien PCV. Co na nie wpływa?

2020-07-08
Ceny okien PCV. Co na nie wpływa?Ceny okien PCV zależą od wielu różnych czynników, takich jak chociażby konstrukcja, rozmiary czy kolorystyka. Niezależnie jednak od parametrów technicznych, można zaliczyć je do rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych - a zarazem przystępnych finansowo. Okna PCV są odporne na czynniki atmosferyczne i zapewniają dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu stanowią opłacalną inwestycję na lata. Przed ich zakupem w sklepie warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem.

Spis treści
Wymiary
Termoizolacyjność
Kolory
Cena z montażem
Nasza oferta

Czy okna PCV mogą być tanie? Sprawdź, co wpływa na cennik i jakie znaczenia mają wymiary okien

Ceny okien PCV są obecnie bardzo atrakcyjne dla inwestorów prywatnych oraz firmowych. Całkowity koszt będzie się oczywiście zmieniał w zależności m.in. od wymiaru okien, jednak okna mogą być naprawdę tanie. Wynika to ze specyfiki zastosowanego w takiej stolarce okiennej materiału, którym jest polichlorek winylu. Należy on do tworzyw sztucznych i powstaje na skutek polimeryzacji monomeru chlorku winylu. Okna z PCV zawdzięczają swoją niesłabnącą popularność optymalnym właściwościom, powalającym na ich wygodne oraz bezpieczne użytkowanie. Nie bez znaczenia pozostaje stosunkowo tani proces produkcji oraz niskie wymaga w kwestii konwersacji, co przekłada się na wyjątkowo opłacalną eksploatację.

Wymiary

Okna PCV wymiary i ceny mogą mieć bardzo różne. Gabaryty ram należą do najważniejszych parametrów, które determinują ostateczny koszt zakupu stolarki. Stawka za stosunkowo nieduże okna o rozmiarze 500 x 700 mm lub 600 x 600 mm zaczyna się od kwoty 300-350 zł. Jeszcze tańsze są uchylne okna gospodarcze, które nabyć można za ok. 200 zł. Cena rośnie w przypadku modeli o większych rozmiarach, jak np. popularny wariant 1165 x 1435 mm. Za okno jednoskrzydłowe z funkcją uchylenia jednego skrzydła trzeba zapłacić ok. 600-750 zł. W przypadku produktów dedykowanych domom pasywnym, cena wzrasta do ok. 800-1100zł. Większymi kosztami charakteryzują się również okna balkonowe PCV. Stawka za drzwi w standardowym rozmiarze 1400 x 2200 mm równa jest ok. 1200-1400 zł. Za podobną cenę nabyć można większe okna trzyskrzydłowe z PCV.

Ceny okien PCV a termoizolacyjność

Ceny okien PCV uzależnione są także od poziomu ich termoizolacyjności. W sprzedaży znaleźć można produkty o coraz lepszych właściwościach, posiadających bardzo niskie współczynniki tego parametru. Im termoizolacja okna jest lepsza, tym wyższy koszt jego zakupu. Wymagający inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na produkty wypełnione gazem szlachetnym, który dodatkowo poprawia szczelność. Okna o bardzo dobrym współczynniku przenikania ciepła doskonale sprawdzają się zwłaszcza w budownictwie domów pasywnych. Cennik okien PCV może być wyjątkowo korzystny dla inwestorów. W sklepie oknadlaciebie.pl dostępne są modele plastikowe o różnych wymiarach i parametrach technicznych, spośród których nietrudno znaleźć produkt optymalnie dopasowany do potrzeb niemal dowolnego projektu budowlanego. Warto też pamiętać, że cennik dla okien PCV jest bardzo elastyczny. Koszty poszczególnych modeli mogą się różnić w zależności m.in. od sposobu otwierania czy ilości komór.

Co jeszcze wpływa na ceny okien PCV? Czy te w kolorze brązowym lub innym mogą być droższe?

Brązowe okna PCV oraz te w innych odcieniach niż biały mają nieco wyższą. Cena wzrasta np. w przypadku okien plastikowych z obustronną okleiną, bardziej kosztownych od ich białych odpowiedników o identycznych parametrach technicznych. Mniejszą różnicą w kosztach charakteryzują się modele z jednostronną okleiną zewnętrzną lub wewnętrzną. Warto pokusić się o zakup okien PCV w wariancie kolorystycznym dopasowanym do aranżacji pomieszczeń oraz stylu, w jakim zaprojektowany został budynek. W ofercie sklepu oknadlaciebie.pl dostępne są modele w wielu atrakcyjnych kolorach, m.in. złotego dębu, mahoniu, orzecha czy antracytu.

Okna dwuskrzydłowe Złoty DąbOkno PCV dwustronny orzech

Jakie są ceny okien PCV z montażem w naszym sklepie?

Cena okien PCV z montażem jest oczywiście wyższa, co wynika z konieczności zatrudnienia wyspecjalizowanych fachowców oraz zapłacenia za ich usługę. W wielu przypadkach warto jednak zdecydować się skorzystanie z pomocy profesjonalnej ekipy. Koszt okien PCV zwykle podawany jest z uwzględnieniem podatku VAT, ale bez stawki usługi montażowej. Zakładanie plastikowych okien należy jednak do stosunkowo wymagających przedsięwzięć, dlatego nie każdy jest w stanie podołać mu samodzielnie. W realizacji prac montażowych kluczowe znaczenie ma precyzyjne uszczelnienie obszarów między ścianą, a oknem. Niedociągnięcia popełnione przy instalacji mogą niepotrzebnie zwiększyć zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą, co podniesie wydatki eksploatacyjne w sezonie zimowym. Koszt demontażu starej stolarki okiennej oraz montażu nowych okien PCV to zwykle wydatek w granicach 25-33 zł za metr bieżący. Do ceny dodać trzeba nierzadko także obróbkę okien, która wykonywana jest zwykle bezpośrednio na etapie montażu. Stawka za taką usługę to około 78-85 zł za metr bieżący.

Niskie ceny w oknadlaciebie.pl

Ceny okien PCV w sklepie oknadlaciebie.pl należą do najkorzystniejszych na rynku. Specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży stolarki okienno-drzwiowej, dostarczając klientom wysokiej klasy rozwiązania już od wielu lat. Nasze usługi kierujemy zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i deweloperów, przedsiębiorstw, firm czy instytucji państwowych. Cechą wyróżniającą ofertę oknadlaciebie.pl jest wyjątkowa dbałość o jakość okien. Z dużą starannością dobieramy podwykonawców poszczególnych elementów stolarki.

Przykładowe ceny

Za najtańsze, nieotwierane białe okrągłe okno o średnicy 500 mm w naszym sklepie zapłacisz jedynie 524 zł. W przypadku jednoskrzydłowych okien PCV rozwierno-uchylnych, najtańszy produkt w kolorze białym o wymiarach 500 500 mm posiada cenę 213 zł. Najdroższy model z takim samym systemem otwierania to okna balkonowe 1000 x 2300 mm, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. W ofercie oknadlaciebie.pl znaleźć można także okna dwuskrzydłowe PCV. Cena najtańszego modelu białego o rozmiarach 1000 x 1000 mm w takim standardzie wynosi 488 zł, a najdroższego o parametrach 1500 x 1500 mm w kolorze antracytowym czy złotego dębu 845 zł.

Darmowa wycena i szybka realizacja

Poza wysoką jakością oferowanych okien PCV staramy się także dbać o ekspresowy czas realizacji poszczególnych usług. Krótkie terminy wykonania okien to jednak nie wszystko, ponieważ oferujemy również przeprowadzenie darmowej wyceny oraz pomiarów. Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór produktów, co znacząco poszerza wachlarz możliwości w zakresie wyboru najkorzystniejszych cenowo rozwiązań. Wszystkie usługi realizowane są z myślą o spełnieniu oczekiwań odbiorców, którzy mogą liczyć na rzetelność, terminowość oraz pełen profesjonalizm. Zapraszamy do skorzystania z oferty okien PCV w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixelpixel